Міжреберна невралгія
Міжреберна невралгія – це больовий синдром, який пов’язаний із подразненням (здавлюванням) нервів, розташованих між ребрами людини. Може проявлятися з однієї або одночасно з двох сторін, та діагностується у будь-якому віці.
Чому розвивається міжреберна невралгія
Виходячи з причини, міжреберну невралгію класифікують на дві групи:
- рефлекторна невралгія;
- корінцева невралгія.
Рефлекторна форма є наслідком надмірної напруги м’язів. Корінкова форма виникає через порушення роботи корінців спинного мозку на одній із ділянок хребта.
Серед вторинних причин виділяють: порушення постави (кіфоз, лордоз, сколіоз), патологічні зміни скелета (травми, переломи, остеопороз, остеохондроз), захворювання судин (стеноз, аневризм), доброякісні та злоякісні новоутворення.
Міжреберна невралгія може розвинутися внаслідок інфекційних захворювань, які вражають нерви або тканини, розташовані поблизу спинного мозку. Такий стан є наслідком невдалого хірургічного втручання, високого навантаження на м’язи, розсіяного склерозу, переохолодження організму та інших факторів.
Ознаки міжреберної невралгії
Основна ознака міжреберної невралгії – сильний біль у грудній ділянці.
Пацієнти можуть порівняти його з електричним ударом, який проходить вздовж ребер – сильний, різкий та імпульсивний. Людині стає складно дихати та рухатися, але у положенні лежачи та сидячи її стан покращується.
Вторинна клінічна картина включає:
- неприємні відчуття, які посилюються вночі;
- оніміння та поколювання навколо нерва;
- симптоми гіпертермії, а також м’язові спазми;
- незначне підвищення температури;
- втрата чутливості ділянки (повна чи часткова);
- збліднення шкіри, іноді – висипання різного розміру.
Як відрізнити невралгію від серцевих захворювань
Часто пацієнти плутають ознаки міжреберної невралгії та захворювання серця. Щоб цього не сталося, ми рекомендуємо звернути увагу на наступні моменти.
По-перше, при невралгії больовий синдром посилюється через будь-яке навантаження – ходьба, присідання, кашель, чхання тощо. У разі серцевого нападу біль не змінюється в залежності від вашого місця розташування. По-друге, невралгія не супроводжується підвищенням показників пульсу, тиску – при захворюваннях серця вони змінюються. По-третє, невралгія характеризується болем, який має вертикальну форму. Це пояснюється напрямком розташування нервових кінцівок.
Діагностика міжреберної невралгії
- огляд лікаря (невролога) – визначає локалізацію та вираженість болю шляхом пальпації шиї, спини, ребер та черевної порожнини, також оцінюється рівень рефлексів, реакція на рухи, стан шкірних покривів та інші показники;
- лабораторні дослідження – загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, рівень АЛТ та АСТ;
- УЗД, ЕКГ серця – допомагає встановити факт наявності захворювань серця та судин, ознаки яких можуть бути схожі з ознаками міжреберної невралгії;
- електро спондилографія – проводить оцінку стану хребта, показує візуальний вигляд дисків спинного мозку;
- КТ, МРТ – є інформативним методом візуалізації, що дає визначити пошарові зображення тканин та інших анатомічних структур;
- гастроскопія – дозволяє провести аналіз роботи шлунково-кишкового тракту;
- консультації профільних лікарів – терапевт, інфекціоніст, пульмонолог, гастроентеролог.
Лікування міжреберної невралгії
Лікування міжреберної невралгії має бути комплексним і включати прийом медикаментів, фізіотерапію, кінезіотерапію, магнітотерапію, лазеротерапію, гідротерапію, електрофорез. Хороший ефект дають такі процедури, як акупунктура, остеопатія, терапевтичні масажі. Лікування може тривати до двох тижнів.
Важливе місце у такому випадку займає медикаментозна блокада. Вона складається з протизапальних, протисудомних, противірусних та сечогінних препаратів, седативних засобів, нейропротекторів, а також хондропротекторів (за призначенням лікаря).
Лікування міжреберної невралгії у центрі Сила Руху
Зняти гострий біль, а також відновити рухливість при міжреберній невралгії вам допоможе лікування у кінезіоцентрі Сила Руху.
Ми пропонуємо клієнтам наступні переваги:
- використання протоколів лікування, які довели свою ефективність у світі;
- індивідуальний підхід у виборі терапії з урахуванням діагностики;
- робота професіоналів, які мають необхідні знання, навички та досвід.
Основою лікування міжреберної невралгії є кінезіотерапія. Кінезіотерапія – це метод, заснований на використанні декомпресійних тренажерів. Під час занять фізіотерапевт допомагає збільшити відстань між хребцями, усунути факт здавлювання нервів і відновити функціональність органів. Кінезіотерапія дає відмінний ефект у боротьбі з діагнозом для людей з різними особливостями організму.
Заходи профілактики міжреберної невралгії
Мінімізувати розвиток міжреберної невралгії допоможуть заходи профілактики:
- здоровий рух і достатня фізична активність;
- правильна постава, сон на зручному ліжку;
- правильне та збалансоване харчування;
- відсутність тяжких навантажень на організм;
- своєчасне лікування хронічних захворювань;
- мінімізація стресових ситуацій;
- відсутність шкідливих звичок (алкоголь, цигарки).
Звертайтеся до кінезіоцентру Сила Руху – ми розповімо про подробиці лікування міжреберної невралгії, а також запишемо вас на першу консультацію!