Лікування остеохондрозу

Остеохондроз – це захворювання опорно-рухового апарату хронічного характеру.

Раніше його відносили до групи патологій, що виникають внаслідок процесу природного старіння людини. Сьогодні ця тенденція змінилась – діагноз частіше ставиться людям у віці 30-40 років, а також дітям. Лікування остеохондрозу залежить від причини, цілей пацієнта, його віку та індивідуальних особливостей організму.

Лікування Остеохондрозу

Як виникає остеохондроз

Міжхребцевий диск складається з ядра, що знаходиться всередині фіброзного кільця.

У здоровому стані він отримує необхідні мікроелементи, оновлює клітини та підтримує свою структуру завдяки безперервному процесу кровообігу. Подалі це дозволяє виконувати функцію амортизації та знижувати навантаження на кістки.

За умови недостатнього кровообігу відбувається поступове витончення та руйнування дисків, хребців, кісткових структур. Фіброзне ядро ​​стає пухким, зменшується кількість вологи та, як наслідок, відбувається часткова деформація хребта людини.

Чому виникає остеохондроз

 • дегенеративні зміни, пов’язані зі старінням організму;
 • факт порушення процесу оновлення клітин (зовнішнє чи внутрішнє);
 • неправильна постава, надмірні фізичні навантаження;
 • побутові причини – підйом ваги, сон на матраці, взуття з плоскою підошвою або на високому підборі, що терміново потребує лікування остеохондрозу;
 • дефекти потиличної кістки, які можуть спричиняти зміну місця розташування структур черепа, а також шийного відділу хребта;
 • порушення метаболізму, гормонального фону;
 • зневоднення організму, нестача води, неправильне харчування;
 • наслідки запального процесу, аутоімунної хвороби – у цьому випадку захисна система атакує власні здорові тканини.

Класифікація остеохондрозу

Лікування остеохондрозу залежить від типу захворювання.

Остеохондроз шийного відділу

Больовий синдром викликаний фактом стискання корінців спинного мозку в ділянці шиї та може віддавати в плечі, руки, голову. Кровообіг судин у цьому випадку порушено частково. Остеохондроз супроводжується незвичайними відчуттями, порушенням функцій м’язів, слабкістю та онімінням верхніх кінцівок. Є зміни в амплітуді руху у шиї – вони стають обмеженими. Можливі головні болі, запаморочення, тривожність.

Остеохондроз грудного відділу

Характеризується больовим синдромом у грудній клітці та між лопатками. Може поширюватись у напрямку міжребер’я. Положення хребців стає неприродним, міжхребцевий диск слабшає, згодом його висота зменшується. За відсутності лікування остеохондрозу неприємні відчуття посилюються під час руху, дихання та після активних фізичних навантажень. Іноді стан супроводжується нестачею повітря.

Остеохондроз поперекового відділу

Найпоширеніший вид захворювання. Проблеми з кровообігом спостерігаються в поперековому відділі. Терпкий біль зачіпає нижні кінцівки та органи тазу. Може посилюватись під час навантаження, різких рухів, активних занять спортом. У людини виникають труднощі з рухом, постійне почуття напруги. Є ймовірність розвитку атрофії, зниження рефлексів та рівня чутливості шкіри. Пацієнт скаржиться на слабкість.

У більш запущених випадках лікування остеохондрозу потрібне починати негайно. Особливо це стосується випадків, коли є проблеми з роботою серця, легенів, нирок, печінки, шлунково-кишкового тракту. Можуть виявлятися ознаки стенокардії, розлад статевої та сечостатевої систем. Шкіра стає холодною, особливо на пальцях і стопах.

Три стадії остеохондрозу

На лікування остеохондрозу також впливає стадія, в якій він протікає – всього їх три.

Перша стадія – це легке ущільнення, випинання міжхребцевого диска.

Друга стадія. У фіброзному кільці, що оточує диск, з’являються невеликі тріщини. Ділянка хребта, яка вражена, втрачає свою стабільність.

Третя стадія. Фіброзне кільце повністю розривається. Надалі у людини формується грижа міжхребцевого диска.

Особливості захворювання у дітей

Лікування остеохондрозу найчастіше потрібне дітям віком 10-18 років, коли проходить активна фаза формування структури опорно-рухового апарату. Це юнацька (ювенільна) форма захворювання – її називають хворобою Шейєрмана-Мау.

У дитинстві остеохондроз швидко прогресує. Клінічна картина виражена, що ускладнює процес діагностики. Основна ознака – скутість тіла, що спостерігається вранці. Ускладнення хвороби Шейєрмана-Мау: сколіоз, кіфоз, спондильоз, стеноз хребетного каналу, люмбаго. За відсутності терапії патологія може призвести до інвалідності.

Діагностика та лікування остеохондрозу

Первинна діагностика перед лікуванням остеохондрозу ґрунтується на методах, які візуально показують рівень руйнування тканин: рентген, КТ, МРТ. УЗДГ здатне визначити стан кровотоку та стінок судин. Також лікарю можуть знадобитися результати лабораторних досліджень, зокрема загальний аналіз крові, аналіз сечі, рівень глобулінів і білкових фракцій.

Лікування остеохондрозу проводиться у трьох напрямках:

 1. Медикаментозна терапія – ліки дозволяють усунути біль, прибрати запальний процес, зняти напругу м’язів. Переважно призначаються анальгетики, нестероїдні препарати, вітаміни групи В. Для зовнішнього використання підійдуть мазі та гелі.
 2. Консервативна терапія – фізична терапія, кінезіотерапія, рефлексотерапія, масаж, спеціальні дієти, здоровий рух тощо. Такі процедури насичують хрящову тканину міжхребцевого диска та сприяють її регенерації. Вони зміцнюють м’язовий корсет, розвивають гнучкість зв’язок і загалом оздоровлюють організм.
 3. Оперативне втручання – передня шийна дискектомія. Процедура актуальна у складних випадках, коли попередні варіанти лікуванням остеохондрозу не дали результат. Хірург видаляє сегмент диска, який був уражений та тиснув на нервові закінчення. Хребці зростаються і за потреби заповнюються штучною вставкою.

остеохондроз гімнастика

Лікування остеохондрозу в кінезіоцентрі Сила Руху

Якщо ви хочете зайнятися лікуванням остеохондрозу, не відкладайте візит до лікаря – ми чекаємо на вас у кінезіоцентрі Сила Руху. Основним методом усунути неприємні симптоми залишається кінезіотерапія. Кінезіотерапія – це реабілітація шляхом виконання спеціальних справ (самостійно або за допомогою адаптивних тренажерів).

Вже після перших сеансів ви побачите результати кінезіотерапії: відбудеться корекція та зміцнення корсету, збільшення амплітуди рухів, зменшення навантаження на хребет, відновлення процесу кровообігу та живлення тканин, нормалізація обміну речовин, а також формування правильної постави. Ми чекаємо на вас!