Остеопороз

Остеопороз лікування

Остеопороз (хвороба фарфорових кісток) – це патологічний стан, що супроводжується зміною структури кісткової тканини в організмі (її слабкість, зниження щільності та міцності), що з часом призводить до появи переломів при незначному навантаженні.

За даними ВООЗ, остеопороз займає 4-е місце за поширеністю серед захворювань та діагностується переважно у жінок у період менопаузи, що пов’язано зі зміною гормонального фону. Захворювання може призвести до інвалідності.

Причини та фактори ризику

  • нестача кальцію, фосфору, вітаміну D, інших мікроелементів;
  • природний процес старіння організму;
  • наслідки прийому гормональних препаратів та інших ліків;
  • неповноцінне харчування, нестача фізичної активності;
  • шкідливі звички – зловживання кофеїном, алкоголем, тютюном;
  • порушення роботи ендокринної системи;
  • зміна рівня гормонів щитовидної залози;
  • захворювання крові, печінки, легень, інших органів.

Група ризику включає жінок невисокого зросту, літнього віку, азіатської раси, зі спадковою схильністю і тих, хто переніс операцію з видалення репродуктивних органів.

Остеопороз лікування

Первинний та вторинний остеопороз

Остеопороз класифікують на два типи: первинний та вторинний.

Первинний остеопороз розвивається на фоні основного захворювання. Він може бути гормональним, ідіопатичним, сенільним, ювенільним. Вторинний остеопороз виникає через негативний вплив зовнішніх чинників. Також розрізняють кортикальну, трабекулярну та змішану форму захворювання.

Клінічна картина остеопорозу

На ранніх стадіях остеопорозу явна клінічна картина відсутня.

У 85% випадках діагностувати хворобу можна лише після перелому (переломів) кісток різної локалізації через мінімальний травмуючий вплив. Це компресійний перелом хребта, шийки стегна, передпліччя, ребер тощо.

Інші ознаки остеопорозу: судоми м’язів, парестезія, сухість шкіри, ламкість волосся та нігтів, проблеми з зубами, слабкість, зміна постави, що набуває прогресуючої форми.

Три стадії остеопорозу

Перша стадія. Поставити діагноз може лікар після діагностики. Зовнішні симптоми відсутні. Можлива ламкість нігтів, випадіння волосся, тьмяність шкіри.

Друга стадія. Щільність кісткової тканини починає знижуватися, але у локальній формі. Під час обстеження можна побачити витончення трабекул.

Третя стадія. Патологічна деформація відбувається у кількох місцях. Структура кістки стає прозорою, формуються потовщення.

Діагностика та лікування остеопорозу

Для діагностики остеопорозу використовують лабораторні та інструментальні методи: загальний та біохімічний аналіз крові, визначення рівня гормонів, денситометрія (оцінка щільності крові), рентген хребта, оцінка функцій щитовидної залози, аналіз ремоделювання тканини. За потреби виконується УЗД, КТ, МРТ.

Лікуванням остеопорозу займається ревматолог, травматолог, невропатолог. Мета в цьому випадку – зупинити процес руйнування кісткової тканини, знизити ризик переломів, зняти больовий синдром. З цією метою використовується медикаментозні та немедикаментозні методи лікування. Важливе місце посідає фізіотерапія.

Кінезіотерапія в центрі Сила Руху

Центр Сила Руху пропонує послуги кінезітерапії у боротьбі з остеопорозом.

Кінезітерапія включає комплекс вправ на спеціальних тренажерах, підвісах, адаптованих під конкретного пацієнта. Ми враховуємо всі фактори: стадію остеопорозу, супутні захворювання, особливості організму, вік – підбираємо метод та тривалість лікування, виходячи з вашого запиту. Заняття на тренажерах виключають осьове навантаження на хребет і суглоби. За результатами організм збільшує адаптивні ресурси за допомогою захисного механізму.

Кінезітерапія допомагає відновити роботу кістково-м’язової системи, нормалізувати обмін речовин, покращити поставу та рухові функції. Запишіться на консультацію до кінезіоцентру Сила Руху – зробіть крок у здорове майбутнє!