Передопераційна реабілітаціяЯкщо пацієнт проходить передопераційну підготовку, то в набагато коротші терміни після операції можна відновити функції рухливості та стабілізації, поліпшити кровообіг і обмінні процеси, зміцнити м’язи, а також повернутися до повноцінного активного способу життя.

У чому полягає передопераційна підготовка пацієнта

Передопераційна фізична терапія відноситься до категорії профілактичних заходів, спрямованих на:

  • підготовку організму до майбутніх змін за рахунок зменшення наявних недуг і покращення стану м’яких тканин в операційному полі;
  • підготовку опорно-рухового апарату до реабілітації після операції;
  • збільшення м’язової сили та витривалості.
  • навчання пацієнта післяопераційним процедурам.

Робота під наглядом фізіотерапевта допомагає не тільки підготувати пацієнта до операції, але й знизити ризик загострення поточних недуг, таких як біль чи набряк. Також, фізіотерапія покликана відновити діапазон рухів у суглобах, порушених хворобою, та активувати м’язи.

У госпіталізованих пацієнтів, а також після хірургічних операцій збільшується ризик тромбозу. Тому наш фізіотерапевт навчає пацієнта антикоагулянтним вправам, які є важливою частиною підготовки пацієнта до планової операції.

Передопераційна реабілітаціяВиконання антикоагулянтних вправ можливе вже у перші години після операції. Тромбоз глибоких вен і пов’язані з ним ускладнення, такі як тромбоемболія легеневої артерії або хронічне захворювання вен нижніх кінцівок, є одними з найпоширеніших хвороб в Україні. Щороку від 50 000 до 70 000 осіб стикаються з цим захворюванням.

Ще одним післяопераційним ускладненням є порушення легеневої вентиляції. Тому перед операцією пацієнту рекомендується виконувати прості дихальні вправи, спрямовані на роботу діафрагми, міжреберних м’язів та м’язів живота. Крім того, передопераційна програма фізіотерапії може включати релаксаційні техніки, які допоможуть пацієнту справитися з післяопераційним стресом.

Підготовка до операції також передбачає навчання стоянню, використанню ортопедичного обладнання, що буде використовуватися після операції, а також навчання ходьбі з милицями та підйому сходами.

Це надзвичайно важлива процедура, яка не тільки прискорює відновлення рухових навичок після операції а й дарує пацієнтові відчуття безпеки.

Переваги підготовки перед операцією в кінезіоцентрі «Сила Руху»

Серед переваг підготовки до хірургічної операції в кінезіоцентрі «Сила Руху»:

  1. Індивідуальний підхід. План підготовки до операції складається для кожного пацієнта з урахуванням його індивідуальних особливостей і потреб. Фізіотерапевт оцінює стан пацієнта, визначає рівень фізичної активності, наявність хронічних захворювань.
  2. Висококваліфіковані фахівці. У кінезіоцентрі «Сила Руху» працюють досвідчені фізіотерапевти та дієтологи, які мають великий досвід підготовки пацієнтів до операцій. Вони володіють усіма необхідними знаннями та навичками.
  3. Сучасні методи та обладнання. У процесі підготовки пацієнта до операції використовуються лише сучасні методи, що дають змогу знизити ризик післяопераційних ускладнень. До таких методів належать ЛФК, масаж, кінезіотейпування, міостимуляція.

Ціна передопераційної підготовки пацієнта залежить від типу операції, стану пацієнта і кількості необхідних процедур. Для уточнення фінальної вартості передопераційної підготовки заповніть форму зворотного зв’язку на сайті, і з вами зв’яжуться консультанти центру.