Порушення постави лікування

Здоровая правильна постава – це естетична складова та запорука здоров’я людини.

У природному стані хребет має чотири вигини: вигини вперед – у шийному та поперековому відділах, вигини назад – у грудному та крижовому відділах.

Вони виконують функцію опори, тримають навантаження, зберігають зв’язки та м’язи від травм. При патологічних відхиленнях спостерігається порушення постави – викривлення хребта у сторони, нерівне розташування плечей, лопаток або тазу.

Як виглядає правильна постава

  • хребет має нормальний фізіологічний вигин, без відхилень;
  • голова та корпус тіла розташовані прямо;
  • плечі та лопатки знаходяться на одному рівні;
  • між шийним хребцем та складкою сідниць можна простежити пряму лінію;
  • інші частини тіла розташовані симетрично до хребта;
  • людина може зберігати правильну поставу протягом часу.

Порушення постави формується з дитинства, з віком ризик деформації лише збільшується. У дітей дошкільного віку хвороба діагностується у 20% випадках, тоді як у дітей в старших класах зустрічається у 60% випадках. Діагноз не загрожує життю, але за відсутності лікування впливає на загальний стан здоров’я, а саме – погіршує амортизаційні функції хребта, знижує рухливість грудної клітки, впливає на роботу органів.

Причини порушень постави

Причини порушень постави можуть бути вродженими чи набутими.

Вроджені фактори провокують появу 10% всіх захворювань і включають патологічні зміни при внутрішньоутробному розвитку, під час пологів та одразу після них. Травми в цьому випадку призводять до недорозвиненості хребців, формування клиноподібних хребців, вивихів шийного хребця, дисплазії сполучної тканини, ознак міотонії.

Набуті порушення постави трапляються частіше. У 90% випадків це наслідок основного захворювання (рахіт, плеврит, радикуліт, поліомієліт, остеомієліт). Сюди можна включити переломи, механічні травми хребта, вальгусну деформацію стоп, плоскостопість. Формуванню правильної постави може зашкодити поганий зір чи слух – людина вимушено змінює позу, коли читає, дивиться телевізор або слухає музику.

Не на користь йдуть дії батьків, які хочуть, щоб їх дитина розвивалася раніше свого часу – вчать її повзати, сидіти чи ходити в той час, коли хребет ще не готовий до навантаження. Крім явних причин є фактори ризику: надлишок (дефіцит) маси, неправильна поза за столом, недостатня фізична активність, відсутність вітамінів в організмі, брак сну, часте використання гаджетів, шкідливі звички тощо.

Ознаки порушень постави

  • тіло перебуває у викривленому стані;
  • виражена сутулість, різна довжина ніг;
  • болі в ділянці шиї, під лопаткою та в грудному відділі;
  • головний біль через порушення кровообігу;
  • слабкий м’язовий корсет, проблеми з диханням;
  • труднощі під час ходьби та при нахилах;
  • порушення роботи внутрішніх органів;
  • порушення функцій лімфатичних вузлів.

Види порушень постави

Порушення постави класифікують, залежно від місця локалізації викривлення відділів хребта: у горизонтальній, у вертикальній або в обох площинах одночасно.

Сутулість – деформація спини на одній площині. Найчастіше виражена наявністю патологічного прогину у грудній клітці. Голова нахилена вперед, плечі підняті, груди западають, а лопатки набувають вигляду «крил». Хвороба пов’язана зі слабкістю м’язів.

Плоска спина – порушення постави, при якому всі вигини хребта зменшуються, переважно це стосується поперекового відділу. Змінюється кут нахилу тазу, груди частково зміщені вперед, голова також нахилена вперед, нижня частина живота висить. Людині складно довго перебувати у вертикальному положенні, є асиметрія у рухах.

Кіфоз (кругла спина) – вигин назад спостерігається у верхньому відділі хребта. Вигин у попереку при цьому відсутній. Голова людини нахиляється вперед, плечі опускаються, лопатки не прилягають до спини, груди западають, руки знаходяться попереду тіла, живіт виступає. Щоб компенсувати центр ваги, людина ходить на зігнутих ногах.

Лордоз – патологічний вигин відбувається в області попереку. Основна візуальна відмінність – живіт та сідниці, які виступають назад під час ходьби. Якщо людина втягує живіт, він все одно залишається круглим. Становище ніг переважно – розімкнене.

Сколіоз – деформація скелета, що супроводжується зміщенням хребта в один бік (бічне викривлення). В такому випадку тіло нахиляється в бік, змінює своє розташування у передній осі. Одне плече вище за інше, може сформуватися горб.

Діагностика порушень постави

При порушеннях постави потрібна консультація ортопеда, травматолога, вертебролога.

Лікар проводить візуальний огляд та оцінює положення лопаток, форму грудної клітки, факт асиметрії ребер та складки сідниць. Рекомендується провести тест Адамса – аналіз положення кісток при нахилах тіла у різні боки. Для уточнення інформації можуть бути призначені інструментальні методи дослідження: рентген, МРТ, СКТ.

Лікування порушень постави у кінезіоцентрі Сила Руху

Порушення постави слід коригувати на початковому етапі. Для цього використовуються різні методи фізіотерапії: кінезіотерапія, ортезування, лікувальний масаж.

Кінезіотерапія в центрі Сила Руху при порушеннях постави – це можливість:

  • зміцнити м’язи спини та зберегти поставу;
  • коригувати асиметрію тіла;
  • компенсувати щоденне навантаження на хребет;
  • підібрати оптимальний рівень фізичного навантаження;
  • відновити роботу всіх внутрішніх органів;
  • позбутися неприємних симптомів на ранніх етапах.

Вибір програми відбувається індивідуально під ваш запит. Після закінчення курсу ви можете застосовувати набуті навички в домашніх умовах, робити вправи, займатися своїм здоров’ям. Для профілактики у майбутньому ми радимо не перевантажувати хребет – мінімізувати умови, що підвищують тиск на міжхребцеві диски.

Ми допоможемо вам забути про біль, коригувати поставу та покращити якість життя. Записуйтесь на прийом до фахівця до кінезіоцентру Сила Руху вже зараз!