Лікування протрузій

В умовах дегенеративних та дистрофічних змін міжхребцеві диски втрачають свою пружність, зменшуються у розмірах, на них з’являються мікротріщини. Стан, коли вони чинять тиск на спинномозковий канал без розриву фіброзного кільця, називають протрузією. По суті, це одна з ознак остеохондрозу, початкова стадія утворення грижі.

Протрузії переважно виникають в попереково-крижовому відділі хребта. Їх розмір не перевищує 5 мм. При цьому також «страждають» хребці, суглобові капсули, зв’язки, спинномозкові корінці. До групи ризику входять люди у віці 50-60 років.

Лікування протрузії

Види протрузій

 1. Циркулярна протрузія. Факт зміщення відбувається не локально, а поступово, навколо диска. Згодом змінюється його розмір, форма та ширина. Спостерігається чіткий зв’язок із неврологічними факторами.
 2. Дифузна протрузія. Передбачає хронічний перебіг хвороби. Зміщення диска з фіброзного кільця відбувається нерівномірно. Ця форма небезпечна тим, що згодом людина може втратити працездатність.
 3. Медіанна (центральна) протрузія. Диск зміщується у центр, в сторону спинного мозку та спинномозкового каналу. Є ймовірність розвитку стенозу, а також компресії.
 4. Задня протрузія – найбільш поширений варіант. Патологічний процес локалізується на задній стінці хребта. Згодом фіброзне кільце розривається.

Стадії протрузій

Протрузії формуються довгий час і проходять три стадії розвитку.

На першій стадії мають місце зміни структури міжхребцевого диска. Пролапс випирає лише на 3 мм. При цьому хворий відчуває легку, не критичну біль, яка загострюється в міжсезоння або після навантажень.

На другій стадії розмір протрузії варіюється в межах 4-7 мм. Відбувається збільшення пульпозного ядра, у людини починаються більш виражені болі.

На третій стадії відбувається розрив фіброзного кільця з виходом назовні драглистої речовини, а також відділення частини протрузії від диска – утворення грижі. Симптоми доповнюються болем у спині, верхніх та нижніх кінцівках.

Причини протрузій

Протрузії можуть з’явитися через зовнішні та внутрішні фактори.

Зовнішні причини: локальне навантаження на спину (в побуті та на роботі), сидячий спосіб життя, нестача занять спортом, наслідки стресу, неправильне харчування.

Внутрішні причини: неправильна постава, розлад метаболізму (ожиріння), гормональні зміни, аномалії у розвитку структури хребта, механічні травми, факт недорозвиненості м’язів, викривлення хребта (кіфоз, лордоз, сколіоз), вторинні захворювання тощо.

Симптоми протрузій

Клінічна картина залежить від того, який відділ хребта було пошкоджено. Частина симптомів має неврологічний характер, оскільки пов’язана зі спинним мозком.

 • протрузії у шийному відділі: головний біль, обмеження рухливості шиї, оніміння, слабкість м’язів в плечах, ліктях і руках;
 • протрузії у грудному відділі: біль між лопатками, у грудній клітці та спині, слабкість м’язів черевної порожнини, обмеження рухливості;
 • протрузії в поперековому відділі: біль у попереку, слабкість ніг, відчуття мурашок, скутість, радикуліт, проблеми з сечовипусканням.

Діагностика та лікування протрузій

У діагностиці протрузій може брати участь кілька фахівців: невропатолог, вертебролог, уролог. Діагностика включає огляд, неврологічне обстеження, рентген, біохімічний аналіз крові. Також проводиться УЗД (візуалізація патологічної області), КТ (оцінка стану кісткових структур та волокон), МРТ (визначення місця та розміру патології).

На відміну від міжхребцевої грижі, протрузії лікуються консервативним шляхом. Комплексна терапія складається з прийому медикаментів, масажу та фізіотерапевтичних процедур, включаючи кінезіотерапію. Мета – зняти больовий синдром, зупинити дегенеративні зміни, усунути запалення та відновити функції руху.

Лікування Протрузій

Лікування протрузій в кінезіоцентрі Сила Руху

Кінезіотерапія у центрі Сила Руху – це ефективний спосіб лікування протрузій на будь-якому етапі. В основі терапії лежить робота на декомпресійних тренажерах, які за короткий термін допоможуть вам повернутися до звичного способу життя.

Чому кінезіоцентр Сила Руху?

 • лікування проводиться у межах клінічних рекомендацій;
 • фахівці оцінюють характер хвороби та прогноз лікування;
 • пацієнту пропонують індивідуальну програму тренувань;
 • ми гарантуємо найвищий сервіс за доступною ціною.

Якщо у вас залишилися питання, ви хочете записатися на консультацію та пройти кінезіотерапію у центрі Сила Руху, ми будемо раді допомогти вам!