Реабілітація в післяпологовий період

Реабілітація в післяпологовий період

Народження дитини —  це одна з найбільш зворушливих подій у житті жінки. Однак післяпологовий період є не тільки радістю, а й викликом для організму. Процес відновлення після пологів потребує особливої уваги й турботи, а реабілітація стає невід’ємною частиною цього періоду.

Що передбачає післяпологова реабілітація

Реабілітація після пологів охоплює відновлення фізичного й психологічного здоров’я жінки. Зокрема, фізичне відновлення фігури після пологів складається з:

  • вправ для зміцнення м’язів тазового дна, черевного преса, спини та кінцівок;
  • легкий стретчинг та інші види фізичних вправ;
  • лікувальної фізкультури. 

Як відбувається відновлення після пологів

Допомога кінезіотерапевта в цей час значно скорочує процес відновлення після вагітності, і допомагає спокійно пережити важкий морально і фізично період догляду за новонародженим. Заняття спортом зменшують ймовірність сексуальної дисфункції та проблем із нетриманням сечі.

Також кінезіотерапія є досить ефективним лікуванням при такій поширеній проблемі з якою стикаються жінки після пологів, як діастаз.

Діастаз після пологів – це розбіжність прямих м’язів живота, яка доволі поширена серед молодих матерів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з цим стикаються від 60 до 90% жінок на третьому триместрі вагітності, і у близько 45% випадків діастаз зберігається й після пологів. 

Зазначимо, що розбіжність м’язів не є захворюванням але нехтування цією проблемою тягне за собою вірогідність утворення пупкової грижі, також діастаз може впливати на зовнішній вигляд живота та стати естетичною проблемою.

Лікування діастазу м’язів після пологів не у всіх випадках потребує хірургічного втручання. На ранніх стадіях жінкам може бути рекомендоване виконання спеціальних вправ, спрямованих на усунення цієї проблеми.

Для лікування діастазу м’язів розроблені особливі вправи, спрямовані на зміцнення м’язів кору та повернення їх нормальної функціональності. Це може включати вправи для активації трансверсальних м’язів, дихальні вправи та вправи для підтримки правильної постави. Важливо пам’ятати, що виконання цих вправ потребує консультації з фахівцем, для розробки індивідуальної та безпечної програми відновлення.

Крім вправ, також можуть бути рекомендовані певні зміни у способі життя та дієти для підтримки оптимального здоров’я та покращення процесу відновлення. Наприклад, правильне харчування з урахуванням потреб організму після пологів, регулярна фізична активність, включаючи ходьбу та легкі аеробні вправи, а також використання кінезіотейпування, можливо, підтримувального бандажа, якщо його рекомендує лікар.

Насамперед рекомендуємо проконсультуватися у спеціаліста нашого центру, який складе грамотний план післяпологової реабілітації з урахуванням індивідуальних особливостей жінки та озвучить ціну послуги.

Переваги реабілітації після пологів у кінезіоцентрі «Сила руху»

Кінезіоцентр «Сила руху» пропонує програми післяпологової реабілітації, які мають такі переваги:

  1. Індивідуальний підхід. Програму реабілітації складають індивідуально для кожної жінки з урахуванням її потреб.
  2. Висококваліфіковані фахівці. У кінезіоцентрі працюють фахівці з великим досвідом роботи в галузі післяпологової реабілітації.
  3. Безпека. Програма реабілітації розроблена так, щоб жінка змогла відновитись після пологів без загрози для здоров’я.