Лікування сколіозу

Сколіоз – це стійка деформація скелета, яка проявляється у вигляді зміщення анатомічного розташування хребта в бік на 10 градусів і більше.

Процес може супроводжуватись ротацією деяких хребців. Найчастіше зустрічається у підлітковому віці – в період, коли формується опорно-руховий апарат (у 6-7 разів частіше у дівчат, ніж у хлопців). Рідше діагностується у людей віком понад 30 років.

Лікування сколіозу важливо починати на ранніх стадіях, оскільки з часом захворювання призводить до ускладнень: рахіт, параліч, ураження внутрішніх органів, деформація грудної клітки, кісток таза тощо, як наслідок – психологічні проблеми.

Лікування сколіозу

Причини сколіозу

Перш ніж перейти до лікування сколіозу, розглянемо причини його появи. Стан може бути вродженим чи набутим. Зазвичай причина залишається невідомою (ідіопатична форма, яка становить 60%), але лікарі виділяють фактори, які сприяють його розвитку:

 • мутації на генетичному рівні – зміна структури тих ділянок ДНК, які відповідають за формування та роботу опорно-рухового апарату;
 • вади розвитку кісткової системи, які помітні відразу після народження;
 • захворювання м’язової системи та нервової систем;
 • наслідки вірусних хвороб (наприклад, паротит, поліомієліт, вітрянка, краснуха) – у цьому випадку лікування сколіозу не слід «відкладати»;
 • високе навантаження на спину та хребет, особливо – у дітей;
 • малоактивний спосіб життя, неправильна поза за столом, надмірна вага;
 • наслідки механічних травм чи ушкоджень хребта;
 • новоутворення, що здавлюють нервові закінчення спинного мозку;
 • інші патологічні стани: діафрагмальна грижа, проблеми з розвитком сполучної тканини, синдром Лойса-Дитца тощо.

Ознаки сколіозу

На першій стадії сколіоз характеризується відсутністю явної клінічної картини.

В міру того, як збільшується деформація хребта, починають проявлятися зовнішні ознаки, переважно зміна положення рук, форми спини, талії чи тазу. Патологічні порушення органів проявляються на останніх стадіях захворювання.

Лікування сколіозу потрібно проводити у разі наявності наступних зовнішніх ознак: плечі та лопатки людини знаходяться на одному рівні, лінія талії розташована несиметрично, спостерігається викривлення при нахилах, руки мають різну довжину.

На останній стадії лікування сколіозу може бути присутній реберний горб та стійке розтягування мускулатури. При цьому пацієнт постійно відчуває біль у груді, спині та шиї. Є сутулість, зміна ходи, відчуття дискомфорту та напруги.

Чотири ступені сколіозу

Виділяють чотири ступені сколіозу.

Перший ступінь. Спостерігається легка асиметричність в плечах та тазових кістках. Відхилення хребта від норми – до 10 градусів.

Другий ступінь. Виникає торсія – поворот хребців у вертикальній площині. Є опущення тазу. Відхилення хребта від норми – до 20 градусів.

Третій ступінь. До попередніх симптомів додаються нові: слабкість м’язів живота, випинання реберних дуг. Відхилення хребта від норми – до 40 градусів.

Четвертий ступінь. Запущена стадія має сильний візуальний дефект і супроводжується больовим синдромом, ліки вже не допомагають. Є показанням до операції. Відхилення хребта від норми – більш ніж на 50 градусів.

Лікування сколіозу

Діагностика та лікування сколіозу

Дослідження перед лікуванням сколіозу проводиться ортопедом, який:

 • встановлює факт викривлення хребта збоку, спереду, ззаду;
 • оцінює стан шкіри, грудної клітки та суглобів;
 • перевіряє амплітуду рухів, рефлекси, м’язову силу;
 • за потреби – призначає ряд інструментальних досліджень.

Додатково можна зробити рентген (оцінка стану хребта, кута деформації), УЗД (аналіз зображення кісток), МРТ (факт виявлення ускладнення з боку внутрішніх органів).

Лікування сколіозу залежить від ступеня викривлення, статі, віку, особливостей організму пацієнта та призначається в індивідуальному порядку. У боротьбі з захворюванням допоможе фізіотерапія, лікувальний масаж, партерна гімнастика. Мінімізувати ризик розвитку сколіозу у майбутньому може активний спосіб життя, спорт, відсутність високого навантаження на спину, щорічний огляд лікаря.

Лікування сколіозу в кінезіоцентрі Сила руху

Кінезіоцентр Сила Руху пропонує послугу лікування сколіозу у дітей та дорослих.

Ми маємо достатній досвід для того, щоб виправити будь-які порушення у вашому організмі. Основу лікування сколіозу становить кінезіотерапія – інноваційний метод, який пройшов перевірку часом у багатьох країнах, в тому числі в Україні.

Кінезіотерапія передбачає використання ортопедичних пристроїв та тренажерів з метою правильного розподілу навантаження на всі відділи хребта.

Лікування сколіозу в цьому випадку спрямоване на те, щоб:

 • частково чи повністю виправити викривлення хребта;
 • мінімізувати ймовірність розвитку хвороби у майбутньому;
 • зміцнити м’язовий корсет, мускулатуру спини та опрацювати контури фігури;
 • зняти набряк, вивести токсини, запобігти застою в організмі;
 • позбавити пацієнта больового синдрому та полегшити йому життя.

Фахівці кінезіоцентру Сила Руху покращують ваш фізичний та психологічний стан без ліків, уколів та операції. Ми усунемо причину, а не наслідок проблеми – ви відчуєте результат вже після перших сеансів лікування сколіозу!