Суха голка

Метод електром’язової сухої голки (EMDN): інноваційний підхід до лікування болю при захворюваннях опорно-рухового апарату

Суха голка вважається одним із найдієвіших методів у немедикаментозному усуненні м’язових спазмів та усуненні болю міофасціального характеру в сучасній доказовій медицині. Його основу складають результати західних клінічних досліджень з фізіології, неврології та нейроанатомії.

Суть методу полягає у введенні тонкої сухої голки у конкретну точку на тілі, без використання лікарських препаратів або жодних інших хімічних речовин, для досягнення знеболюючого ефекту.

Ми маємо значний досвід застосування техніки сухої голки, тож фахівці центру “Сила Руху” дотримуються правильної стимуляції тригерних точок для досягнення бажаного результату. Ми проводимо процедуру максимально безпечно, використовуючи стерильні одноразові голки та дотримуючись усіх правил інвазивних процедур.

Як влаштований механізм сухої голки?

Механізм дії сухої голки головним чином пов’язаний із використанням тонких філіформних голок, які реабілітолог вводить у болючі м’язові ущільнення через шкіру клієнта, стимулюючи тригерні точки. Це призводить до усунення болю та м’язового спазму.

Тригерні точки представляють собою спеціальні ділянки у формі ущільнень, що розташовані навколо напруженого м’яза та є гіперзбудливими. Вони легко відчуваються шляхом пальпації, а при натисканні на них викликають різкий локальний біль. Також вони провокують і віддалений біль, що через тригерну точку відчувається в абсолютно іншій частині тіла.

Коли голки вставляються у тригерні точки, вони подразнюють рецептори – як результат, покращуються кровообіг та зменшується м’язова напруженість. Крім того, це спричиняє зменшення болю або взагалі його повне усунення

Електром’язова суха голка: суть, відмінність, переваги

Електром’язова суха голка або EMDN  — це техніка подібна до вищеописаної, але вже у більш удосконаленому формат: а саме з додаванням електротерапії. Лікувальне втручання електротерапії здійснює вплив на м’язи, кровообіг, а також зменшує больовий синдром. 

Коли ми рекомендуємо метод сухої голки?

     Суха голка показує ефективні результати як у вирішенні питання позбавлення болю (при гострих та хронічних болях) та спазмів, так і для розслаблення м’язів.

Як правило, процедуру сухої голки рекомендують як складову комплексної терапії міоафасціальних проблем, больових синдромів опорно-рухового апарату, хронічних нейром’язових порушень та інших болів невропатичного характеру. Сухі голки швидко діють на тригерну точку, знизивши або повністю усунувши прояви больового синдрому. 

Як проходить процедура сухої голки?

     Після консультації, пальпаційного обстеження реабілітологом та визначення чутливих ділянок та тригерних точок, електричний струм подається на м’язи через введені у шкіру тонкі сухі голки з різною частотою, в залежності від бажаного результату, запиту та цілей. EMDN збуджує висхідні нервові волокна, що задіяні у процесах обробки болю в нервовій системі. Крім того, процедура модулює нейромедіатори, залучені до сенсорного випромінювання болю, які у результаті пригнічують больові відчуття.

      Таким чином, суха голка викликає м’язові стимуляції та стимуляції тригерних точок і рецепторів. Відповідно до процедури поліпшується локальна мікроциркуляція, а біль повністю або частково знімається.

Техніка сухої голки буде корисною у разі наступних скарг:

  • Головний біль; 
  • Біль у спині та суглобах; 
  • Біль у колінах та стегнах;;
  • М’язові спазми; 
  • Травми, пов’язані зі спортом;
  • Будь-які неврологічні проблеми (наприклад, невралгія сідничного нерва або протрузії).

Суха голка – це боляче?

Хочеш спробувати процедуру електром’язової сухої голки, але маєш сумніви та страхи щодо болісних відчуттів у процесі? Наші спеціалісти переконають тебе, що це зовсім не страшно! Під час введення сухої голки, ти легко відчуєш як м’яз трохи та ненадовго стискається, коли голка потрапляє саме у цільову точку. Це трішки дискомфортне відчуття, проте неболісне і триває лише декілька секунд. Одразу після процедури реабілітолог покаже приклади фізичних вправ, які допоможуть забезпечити оптимальну рухливість ділянки та підтримку функції.

Протипоказання EMDN

Проведення процедури сухої голки протипоказана, якщо ви маєте:

  • будь-які гострі інфекції;
  • захворювання шкірних покривів;
  • запальні процеси підшкірно-жирової речовини;
  • захворювання, які пов’язані зі згортанням крові. Наприклад, цукровий діабет, цироз печінки, гемофілія, тромбофілія тощо. 

Зауважте, що перед цією процедурою слід проконсультуватися зі спеціалістом. Особливо варто звернути увагу і бути обережними при вагітності, а також у випадках лікування дітей, людей із серцевою недостатністю або імунодефіцитними станами.

Життя без болю – ключ до повноцінного та щасливого життя. Метод сухої голки може ефективно вирішити цю проблему. У кінезіоцентрі “Сила Руху” ми маємо великий досвід у цьому напрямку та готові допомогти вам.